Plan wydarzeń w akademii pana kleksa

Pobierz

Piłka nożna z użyciem globusa.Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa, Dzieje szpaka Mateusza, Osobliwości i tajemnice pana Kleksa, Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju, Zajęcia w Akademii, Obowiązki i zabawy uczniów, Wycieczka do fabryki dziur i dziurek, Sen Adasia o siedmiu szklankach, Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego, Uroczystość w Akademii (relacja o życiu na Księżycu .Życie w akademii i prezentacja pana Kleksa., Dzieje szpaka Mateusza., Osobliwości i tajemnice profesora., Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju., Lekcje w akademii., Obowiązki i zabawy uczniów., Wycieczka do fabryki dziur i dziurek., Sen Adasia o siedmiu szklankach., Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego., Ożywienie Alojzego przez pana Kleksa., Uroczystość w .. "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy - szczegółowy plan wydarzeń.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Adaś Niezgódka opisuje Akademię pana Kleksa.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Akcja powieści Jana Brzechwy rozgrywa się w czasach współczesnych autorowi w bajkowym mieście, nieznanym z nazwy, w Akademii pana Kleksa, mieszczącej się na końcu ulicy Czekoladowej.. Zapisywanie doświadczeń związanych ze szkołą.. .5:00-pobudka 5:30-śniadanie 6:00-apel w gabinecie Pana Kleksa 7:00-lekcje obiad zabawa w parku kolacja sen MAM NADZIEJE, ŻE DOBRZE, BO TO MY Z PANIĄ NA LEKCJI WYMYŚLALI..

Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa", 1.

Okazało się, że nie jest ptakiem, a zamienionym w zwierzę księciem.Kuchnia pana Kleksa W Akademii nie było służących ani innych pracowników.. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Dzieje szpaka Mateusza.. "Osobliwości" i tajemnice profesora4.Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju5.Lekcje w Akademii6.Obowiązki i zabawy uczniów7.Wycieczka do fabryki dziur i dziurek8.Sen Adasia o siedmiu szklankach9.Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego10.Ożywienie Alojzego… Czytaj dalej →Akademia Pana Kleksa - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się głównie w Akademii pana Kleksa (przy ulicy Czekoladowej).. Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" .Świat przedstawiony w "Akademii pana Kleksa" jest światem baśniowym.. 7 kwietnia 2015 Akademia Pana Kleksa Historia Adasia Niezgódki, Akademii, Kleksa oraz Mateusza zapisana w pamiętniku.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. 11 września 2013 Akademia Pana Kleksa Adaś Niezgódka w Akademii pana Kleksa.. Wszystkie obowiązki spoczywały na uczniach.. Szpak Mateusz i jego tragiczna historia.. Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.. Zamiłowanie do jazdy konnej i ..

Plan wydarzeń.

Czy chciałbyś być uczniem Akademii pana Kleksa?. Przemiana Mateusza w szpaka.. Wizyta Adasia w kuchni.. Opowieść Mateusza Pewnego razu szpak Mateusz zwierzył się Adasiowi Niezgódce ze swej niezwykłej historii.. Zapisz trzy zdania o panu Kleksie.. Wizyty w bajkach 3.. Leczenie chorych sprzętów 8.. Historia szpaka Mateusza: a) pasja młodego księcia, b) nieprzyjemna przygoda, c) choroba chłopca, d) doktor Paj-Chi-Wo i czapka bogdychanów, e) napad wilków, f) nieodwracalna przemiana księcia w szpaka.. Niezdarność Adama Niezgódki powodem wysłania go do Akademii.. Niezwykłe rekwizyty Pana Kleksa 6.. LICZĘ NA NAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJAkademia pana kleksa 2011-05-03 11:50:02 Akademia pana Kleksa 2013-02-06 13:39:49 zrób plan wydarzeń książki pt" akademia pana kleksa " 2011-03-04 15:30:07 Wizyta Adasia w bajce o dziewczynce z zapałkami.Akademia Pana Kleksa - plan wydarzeń .. Fabryka dziur i dziurekW rzeczywistości jest on autorem książki "Akademia Pana Kleksa".. Plan lekcji.. Jednocześnie pokazuje niebezpieczeństwo programowania dzieci zgodnie z naszymi wyobrażeniami czy planami.Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Lekcja w szpitalu chorych sprzętów.. Plan wydarzeń.. ° Rozpacz księcia..

Zamiłowanie do jazdy konnej i ...Plan wydarzeń.

Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów).. Mają to być takie zdania, które można by zamieścić w encyklopedii.1.Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.2.Dzieje szpaka Mateusza3.. Poszukiwanie zaginionego guzika.. Cele szczegółowe: - utrwalenie znajomości lektury (świata przedstawionego, bohaterów, wydarzeń), - kształcenie .10.. Uzasadnij odpowiedź.. Cudowna piłka 9.. Magiczna kuchnia Pana Kleksa 10.. Wizyty w bajkach.. Opis Akademii Pana Kleksa i codziennego życia chłopców.. Wstęp do kuchni był zabroniony.. Opowieść o Akademii 2.. Umiejętność wznoszenia się Kleksa.. Leczenie sprzętów, sporządzanie liter.. Lekcja kleksografii 7.. Jedynie obiady przyrządzał sam pan Kleks.. Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa", 1.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Smutny los kruka Mateusza.. 6.Narysuj plan Akademii i opisz jedną z jej sal lub ogród (1 strona).. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Odnalezienie pompki w stawie za pomocą szklanego oka.. Kłopoty Adasia Niezgódki.. Lot Adasia w przestworza i odwiedziny w psim raju.. Wizyta Adasia w bajce o dziewczynce z zapałkami.. Lekcja kleksografii..

Przybycie szpaka i powrót ptaka wraz z chłopcem do akademii.

Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Plan wydarzeń.. Wszystkie wydarzenia, opisane w utworze, rozgrywają się w ciągu kilku miesięcy - od chwili, w której Adaś Niezgódka pojawił się w Akademii do wigilijnej kolacji i jego pożegnania z panem Kleksem.Plan wydarzeń rozdziału ,,Sen o siedmiu szklankach" z książki ,,Akademia pana Kleksa" Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation Z Kim jest pan Kleks?. Lekcja geografii na .Plan wydarzeń mających miejsce w "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy.. Pomoc Adasia i Andrzeja w zakończeniu bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.. Historia szpaka.. Historia Szpaka Mateusza 5.. Naprawa tramwaju przy pomocy szklanego oka.. "Osobliwości" i tajemnice profesora.. Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów).. Adaś w psim raju.. dzień rozpoczyna się o 5 rano kąpiel z wody sodowej z sokiem 5/30 jedzą sniadanieNiezwykłe przemiany pana Kleksa.. Bohaterowie utworu trafiają także do: świata bajek (np. do bajki o królewnie Śnieżce, do bajki o zaczarowanej żabce), "psiego raju" (Adaś podczas pierwszej próby lotu) oraz fabryki dziur i dziurek .Konspekt lekcji języka polskiego dla klasy IV Temat: Opuszczamy Akademię Pana Kleksa - podsumowanie pracy z lekturą.. Adaś mógł poznać jej tajniki, gdy został wyznaczony do pomocy w kuchni.. Świadczą o tym jego elementy: a) bliżej nieokreślone czas i miejsce wydarzeń, b) występowanie realistycznych (np. Adaś Niezgódka) i fantastycznych postaci (np. pan Kleks, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna) oraz zdarzeń,"Akademia pana Kleksa" na scenie Miniatury jest opowieścią o alternatywnej edukacji, która potrafi wydobyć potencjał dzieci, nauczyć ich pewności siebie, niezależności i niestandardowego myślenia.. Kupno Mateusza-szpaka przez Ambrożego Kleksa.. Cel główny: utrwalenie wiadomości oraz umiejętności nabytych podczas pracy z książką Jana Brzechwy "Akademia pana Kleksa".. Czas trwania: 45 min.. Magiczna pompka pana Kleksa.. Przybycie do Akademii pana Kleksa.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego.Napisz plan wydarzeń dnia w akademii pana Kleksa.. Wysłanie oka na księżyc.. Konferencja prasowa.. Opowieść Adasia Niezgódki o Akademii.. Przygoda Adasia w Psim Raju 11..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt