Kartkówka z treści balladyny

Pobierz

.Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione.Balladyna z Kostrzynem, zdrajcą i łotrem.. Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Kirkor wyjeżdża na wyprawę wojenną .. BloodyBlack 2 lata temu.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Alicja Guziel 1.. Dlaczego Balladyna nosiła .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie..

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?

Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. - Zazdroszczę tej, co dzisiaj rano Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę .Witaj na stronie Quizz.pl.. Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstMędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) przyznanie sie do winy c) przyzwanie Aliny d) zmycie wodą z cudownego źródła Rozwiązanie - Źródło konfliktu między dwoma siostrami zaczerpnął Słowacki z ballady Aleksandra Chodźki: .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Kto jest autorem ''Balladyny''?. Wyniki w sieci .. Myślałam, że kiedy pójdę na praktyki, to nie spotkam tego obrazka, a jednak… To samo było w szkole, w której pracuję.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracy.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona .Przybywa Balladyna i oznajmia, że Alina uciekła z "jakimś obdartym młokosem"..

Uczniowie spodziewali się, że skoro będziemy omawiać "Balladynę", to na dzień dobry będzie kartkówka z treści lektury.Plik zawiera scenariusz lekcji 63.

Kim jest Goplana?. Chata Wdowy została spalona.. Wyślij zgłoszenie.. Teraz wszystko na nowo odradza się z twarzą Okropniejszą.. Balladyna wychodzi za Kirkora.. Z Matką z Aliną.. Od czego powstalo to imie ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest wiedzy - "Balladyna"!. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Ludzie z wioski informują Grabca o tym, że Balladyna poślubiła Kirkora.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.Z kim była w ciąży balladyna?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Udostępnij.. Napisz do nas.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza ..

Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa.

Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. W kim kocha się Goplana.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 53350 razy.. twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. Kto najlepiej zna treść "Balladyny"?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Co zbierają siostry?. Jak ginie Balladyna?Balladyna 3.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Prawda czy fałsz?. Główny rywal Mickiewicza.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3. ..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.

U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. z matka i mlodsza siostra.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. W jakim celu Goplana wysłała .. Balladyna zrywa kontakty ze swoim dawnym otoczeniem .Kiedy byłam uczennicą, było to bardzo powszechne.. Gdzie odbywa sie akcja ?. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Skomentuj.. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Kim jest Grabiec?. Wina i kara, odwołanie się do etyki ludowej, zbrodnie muszą być ukarane, ślady zbrodni pozostają na zawsze (znamię na czole Balladyny), dojrzewanie do uznania konieczności poniesienia konsekwencji (Balladyna sama siebie skazuje na śmierć), zasady moralne świecie i boskie.Balladyna - skrucha po wizycie u Pustelnika: "(.). bo wszakże wiele by się strachu Przez jeden dzień zatarło tajemniczą ciszą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt