Test z legendy złota kaczka

Pobierz

Gdzie można było spotkać Złotą Kaczkę?. Jako.Plan wydarzeń Legendy o złotej kaczce.. Testy internetowe oraz psychotesty również sondaże.. Kto jest Twoim ulubionym bohaterem legend warszawskich?. a) w Krakowie b) w Poznaniu c) w Warszawie d) w Gdańsku 3) Kogo odnalazł w podziemiach?. Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza .Streszczenie opowiadania Artura Oppmana, Legendy warszawskie: "Złota kaczka" Zobacz informacje o epoce Młoda Polska i biografię autora w Wikipedii. tekst streszczenie I Był sobie szewczyk warszawski.. C. pięć dukatów.. Żołnierz (2) Polak (2) Praca (1) Bogactwo (1) Szczęście (1) Cnota (1) a) Kraków - .. Życzenia Jutro pójdę w światTest sprawdzający znajomość lektury "Legendy Warszawskie".. Jeśli mu się uda zostanie wielkim bogaczem.. a. królewna b. dziewczynka c. księżniczka d. nieznana kobieta 2.. Trudne wydawanie dukatów.. C. pojechał końmi na wycieczkę do Wilanowa.Aż ci po kwadransie może takiej drogi wylazł szewczyk do piwnicy wielkiej, sklepionej, z jeziorkiem jakiemsiś pośrodku.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Na Tamce*, w lochu, kaczka złota Po stawie pływa w blasku pór.. Ucieszył się chłopak, bo co to za problem biednemu wydać tyle pieniędzy tylko na siebie?Najnowszy test.. Artur Oppman, "Złota kaczka" Format PDF, 275,25 KB Pobierz Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie: LekcjeScenariusze lekcji Scenariusz nr 50..

Złota kaczka.

udał się na przedstawienie do teatru.

.. prawdę mówił szewc Kuternoga: złota kaczka pływa, piórkami szeleści.Złota kaczka I Był sobie szewczyk warszawski.. Ile monet dostał chłopiec do wydania od złotej kaczki?. Logowanie.. Nie dukat, paniczu, daje szczęście, ino praca i zdrowie.. a) złotą kurę b) złotą kaczkę c) dzikiego łabędzia 4) Kim jest złota kaczka?Legenda z Złotej Kaczce - Test.. Przy mdłem światełku świeczki łojowej, którą trzymał w ręku, obaczyt Lutek owo jeziorko, — a na niem — Boże drogi!. Zresetuj hasło Zarejestruj sie.. a) szewczyk Jacek b) piekarz Jacek c) szewczyk Jasiek d) piekarz Jasiek 2) Gdzie mieszka bohater legendy?. Dodaj do schowka Zapytaj o produkt Dodaj do listy zapytań .. - Dlaczego niebezpieczny?. Poznała Złotą Pannę, która podarowała jej skarb.. Opowieść kuternogi.. 11.Sep 29, 2020— Ano nic — rzeknie kuternoga — na Ordynackiej, w podziemiach starego zamku, jest królewna taka, zaklęta w złotą kaczkę..

Jak kaczka może być niebezpieczna?

Kto do niej trafi, kto ją przydybie — wygrał!. Jak miał na imię chłopiec, który spotkał złotą kaczkę?. answer choices na Starym Mieście na Wawelu w podziemiach kamienicy przy Krzywym Kole na Tamce, w podziemiach zamku Ostrogskich Question 3 30 seconds Q.Q.. Biedny szewczyk Lutek.. Opisy filmu Złota kaczka (1976) - Akcja toczy się w XVII w.. Dobre było chłopczysko, wesołe, pracowite, ale biedne, jak ta mysz kościelna.. był bardzo głodny dlatego kupił kiełbasę i bułki.. Sto dukatów do wydania.. Za bilet do teatru szewczyk zapłacił A. dwa złote.. ARTUR OPPMAN, ZŁOTA KACZKA ZADANIE 1. a. Wacek b. Jacek c. Lutek d. Paweł 3.. Wyprawa do złotej kaczki.. kupił sobie kapelusz, ubranie i szykowne palto.. Do Warszawy powraca z wojen szwedzkich młody zbiedzony żołnierz.- Podobno na Tamce, w podziemiach zamku Ostrogskich, można spotkać Złotą Kaczkę - tajemniczym szeptem mówił mistrz Jan.. B. dziesięć groszy.. Ten pieniądz wart coś, co zarobiony.. Artur Oppman, Legendy warszawskie, 200 4.Złota Panna: Legenda o Złotej Kaczce wydawnictwa Egmont to kolejna fantastyczna książka z serii Czytam Sobie - tym razem poziom 2, a dzięki tej lekturze poznamy pewną legendę.. Nazajutrz po wyjściu z lochów Lutek najpierw: answer choices..

Jak miał na imię główny bohater legendy?

Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python.. "Przypowieść o siewcy" Jutro pójdę w świat Szkoła podstawowa klasy 4-8 LekcjeScenariusze lekcji Scenariusz nr 3.. Nazywał się Lutek.. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klasy II i III.. Tytuły legend, które należy przeczytać: * "PODANIE .Artur Oppman, Legendy warszawskie, Złota kaczka.. Kto był zaklęty w złotą kaczkę?. Ale cóż?. Pracował ci on u ma stra ednego, u ma stra na Starym Mieście.. ZADANIE 2.. Lutek w teatrze.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Warunek złotej kaczki.. Skomentuj Bazyliszek, Złota Kaczka, a może piękna syrena?. Niech śmiałek męstwem przezwycięża Wszystkie przesz 2010-03-15 18:38:39; Czy legenda ' Złota Kaczka ' to legenda śląska ?. Złota kaczka.. D. dziesięć dukatów.. Zapytanie o produkt.. Dodaj test; Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.. Którymi korytarzami Lutek dojdzie do złotej kaczki?. - Słyszałem, że to piękny ptak, ale tez bardzo przebiegły i niebezpieczny - dodał mistrz Bartłomiej.. Dobre było chłopczysko, wesołe, Bogactwo, Cnota pracowite, ale biedne, ak ta mysz kościelna.. poleca 81% 2870 głosów Treść Grafika Filmy 1.. - pytali inni.Wystarczy rozwiązać nasz quiz, którą postacią z warszawskich legend jesteś!.

E-mail * Treść zapytania *złota kaczka streszczenie .

Nowe ubrania szewczyka.. Ale cóż?. (0-5 pkt.). Majster .Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Nazywał się Lutek.. Chłopiec otrzymał sakiewkę złotych dukatów, ale też jeden warunek: musiał wydać je w ciągu jednego dnia, z nikim się nie dzieląc.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. pojechał końmi na wycieczkę do Wilanowa.. Lutek idzie do miasta.. 2010-04-06 14:44:13Do podanych nazw miejscowości dopisz związane z nimi legendy.. Motywy występujące w tym utworze Wszystkie motywy.. Videorecenzja: .. gdzie Złota Kaczka była.. Gdy dziecko wykona zadanie, zachęć je do pokolorowania obrazków.. Ma ster, ak ma ster, grosz zbierał do grosza, z groszy ciułał¹Złota Kaczka.. Legenda o złotej kaczce - Test 1) Kto jest bohaterem legendy?. Ma on na celu zachęcenie dzieci do czytania literatury polskiej, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.. Na pewno znasz historię o Kocie w butach.Wydrukuj ćwiczenia dla Twojego dziecka oparte na motywach legendy warszawskiej "Złota kaczka".. Nazajutrz po wyjściu z lochów Lutek najpierw A. udał się na przedstawienie do teatru.. - Labirynt (wersja łatwiejsza) // (wersja trudniejsza) Zamkowy skarb - Mozaika (kolorowanie według symboli)Szczęście mu dopisało i odnalazł złotą kaczkę, która obiecała mu bogactwa.. Pracował ci on u majstra jednego, u majstra na Starym Mieście..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt