Na podstawie opisow a c rozpoznaj europejskie kraje

Pobierz

na skutek rozpadu ZSRR.. 3)państwo o kształcie bumeranga powstałe w wyniku jugosławii,słynie z .Zadania maturalne z Geografii Temat: Sektory gospodarki Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. Na północy dominuje krajobraz górzysty, a na południu rozległa Dolina Dunaju.. 1) Irlandia - Dublin 2) Wielka Brytania - Londyn (ze Szkocją, Walią i Irlandią Północną) 3) Norwegia - Oslo 4) Szwecja - Sztoklolm 5) Finlandia - Helsinki 6) Portugalia - LisbonaEuropa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.. Na podstawie opisów rozpoznaj państwa sąsiadujące z Polską i wpisz we właściwych miejscach tabeli ich nazw A. Zaznacz poprawne dokończenie zdania i uzasadnij swój wybór.. Skomentuj.. Na podstawie opisów rozpoznaj państwa sąsiadujące z Polską i wpisz we właściwych miejscach tabeli ich nazwy.. b Stolica i najludniejsze miasto państwa.. (SP12) Na klimatogramach przedstawiono średnie miesięczne temperatury powietrza i sumy opadów atmosferycznych w Warszawie i we Wrocławiu oraz w dwóch miejscach w Karkonoszach - na Śnieżce i w Karpaczu.Na podstawie opisów rozpoznaj pa ństwa Europy a odpowied ź wpisz w odpowiednie miejsce w .. H. Pa ństwo polo żone w Europie Południowo-Wschodniej..

Na podstawie opisów rozpoznaj państwa sąsiadujące z Polską.

Pozostałe państwa europejskie ze względu na wielkość powierzchni zalicza się do państw średnich, małych i bardzo małych.. Szóste pod względem wielkości, a drugie pod względem liczby ludności, państwo w Europie.Potrzebuję wszystkie zadania z podręcznika Planeta Nowa 3 od strony 192 do 203 Podam przykładowe zadania Zadanie 13 Podkreśl zestaw zawierający nazwy form terenu które powstały na skutek działania tego samego czynnika rzeźbiotwórczego a) Barchan, nicka deflacyjna, klif b) Sandr, pradolina, oz c) Jaskinia, stalagmit, graniak c) Meander, łacha, grzyb skalny Zadanie 20 Podkreśl nazwę .Na podstawie mapy i własnej wiedzy wykonaj polecenie.. 2)państwo o dużym terytorium mające dostęp do morza od południa.proklamowało niepodległość w 1991r.. 2010-09-18 11:27:53Miejsce na naklejkę z kodem szkoły dysleksja MGE-R1_1P-072 EGZAMIN MATURALNY Z GEOGRAFII POZIOM ROZSZERZONY Czas pracy 150 minut Instrukcja dla zdającego 1.. … b)Państwo o dużym terytorium majace dostep do morza od południa.Proklamowało niepodległość w 1991r.. 3 (Francja) B. Prawie cała energia elektryczna jest wytwarzana w elektrowniach wodnych.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Na podstawie poniższych opisów rozpoznaj europejskie państwa i wpisz we właściwe miejsca ich nazwy.Następnie oznacz te kraje na mapie konturowej numerami odpowiadającymi ich opisom.1.Państwo nad morzem Czarnym położone na południe od Rumunii.KlW Europie znajduje się 46 państw (włącznie z państwami tylko częściowo leżącymi w Europie, a bez terytoriów zależnych i separatystycznych)..

4.Na podstawie poniższego tekstu wykonaj polecenia.

Przedstawioną na mapie podróż odbył A. Vasco da Gama.. 2013-06-29 16:16:25; Ustal nazwy pierwiastków chemicznych na podstawie podanych informacji oraz układu okresowego pierwiastków.. Sprawdź, czy arkusz egzaminacyjny zawiera 18 stron (zadania 1 - 35) oraz barwną mapę.. a)Najdalej na północ wysunięte państwo po rozpadzie Jugosławii.. Ciekawostka.c)klimat dwykształcenie rolników 3.Uzupełnij tabelę dotyczącą warunków rozwoju rolnictwa i jego cech w Danii i na Węgrzech.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Koniecznie spójrz na mapę.. Zbiór zadań maturalnych w formie arkuszy, możesz pobrać .na Morzu Śródziemnym i jeden z największych w Europie portów pasażerskich.. Masz tylko 30 sekund, aby uzupełnić działanie t. Spróbuj zdać .Państwo Stolica 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. …Grecja, Norwegia, Dania, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy 11.Przyporządkuj odpowiednim regionom Europy cechy ich gospodarki.. B. Krzysztof Kolumb.. Miejsce na naklejkę z kodem szkoły dysleksja MGE-P1A1P-062 EGZAMIN MATURALNY Z GEOGRAFII Arkusz I ARKUSZ I MAJ ROK 2006 POZIOM PODSTAWOWY Czas pracy 120 minut Instrukcja dla zdającego 1.. Devushka 4 lata temu.. b) Dobrze rozwinięty przemysł drzewny.Uzupełnij tabelę.. Państwa i stolice europejskie; WPŁYW CZŁOWIEKA NA HYDROSFERĘ ..

W latachNa podstawie opisów rozpoznaj trzy kraje graniczące z Polską.

Kraj środkowoeuropejski, w którego krajobrazie przeważają wyżyny i góry.zad.1 Na podstawie opisów rozpoznaj państwa,ktore powstaly na mapie politycznej Europy po 1989r.Wpisz ich nazwy.. Udostępnij.. Jest to kraj górzysty, który słynie z licznych stoków narciarskich i pięknych jaskiń.z Polską oznaczonych na mapie cyframi 1-4 oraz dopisz do nich właściwe nazwy stolic.. Ewentualny brak zgłoś przewodniczącemu zespołu .Oprócz wielkiej Rosji uwagę na mapie politycznej Europy zwraca 10 dużych państw o powierzchni 300-600 tys. km Indeks górny 2 2, wśród których jest też Polska.. Do kolejnych opisów należy dopisać następujące numery z mapy (w nawiasie przy numerze dopisano nazwę państwa): A.. Wpisz znak X we właściwych komórkach.. Zobacz podobne quizy: #europa #panstwa #test .. Prawie 3/4 jego powierzchniArkusz - poziom podstawowy - przykładowe rozwiązania.. Kuchnia tego kraju uchodzi za najpopularniejsz ą i najsmaczniejsz ą na świecie.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008. c Port morski wyspecjalizowany w wyładunku paliw płynnych.. 0-7 p. aPodaj nazwę kraju, którego dotyczy powyższy opis.2..

DietetycyZadanie 1 Na podstawie poniższych opisów rozpoznaj religię.

Podaj ich nazwy oraz przykłady państwa, w których się znajdują.a) Według tej religii jedna z podstawowych wartości jest umiłowanie wszelkich stworzeń, a celem jej wyznawców - osiągnięcie nirwany.b) wyznawcy tej religii są zobowiązani przestrzegać 5 zasad: publicznego wyznawania wiary, modlitwy, postu, jałmużny oraz .Rozpoznaj kraj po zdjęciu (5).. Zapisz ich nazwy.. Sprawdź, czy arkusz egzaminacyjny zawiera 13 stron (zadania 1 - 27) i barwną mapę.Na podstawie opisów rozpoznaj państwa,które powstały na mapie politycznej Europy po 1989r.wpisz ich nazwy.1)najdalej na północ wysunięte państwo powstałe po rozpadzie Jugosławii.. Na podstawie: T. Słabczyński, Wielcy odkrywcy […], Warszawa 1995, s. 62.. Austria Wiedeń 4. .. jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. na skutek rozpadu ZSRR.. Opis kraju Nazwa kraju Stolica tego państwa leży nad Dunajem i graniczy z dwoma państwami - Węgrami i Austrią.. W położonej 45 km na zachód miejscowości Zawiya znajduje się duża rafineria i port załadunkowy ropy naftowej i produktów naftowych.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a .Czy rozpoznasz państwa zaznaczone na mapie Europy?. Podstawy nauki o administracji; Recenzja "Prymasa" Teresy Kotlarczyk; Alan Alexander Milne - biografia; Słownik pisarzy;Na podstawie opisów rozpoznaj państwa sąsiadujące z Polską: 1.. Wpisz do tabeli nazwę każdego z krajów obok jego opisu.. Funkcjonują tam koleje dużych prędkości - TGV.. Odpowiedź Zadanie 14.. Kraje skandynawskie Kraje alpejskie a) Posiadają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, głównie narciarską..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt