Utwórz i zapisz wyrazy rozpoczynające się literą u

Pobierz

Question from @Herkules79oypg6e - Gimnazjum - PolskiWyszukaj w rozsypance wyrazy i zapisz je: 4 wyrazy jednosylabowe 3 wyrazy dwusylabowe 2 wyrazy trzysylabowe 1 wyraz czterosylabowy deł ku mur ku słup gu łuk za ro wu ro pu ma lust ko jek twa plusk py ĆWICZENIE III Przeczytaj zdania.. Dodaj jedną dowolną literę (blank) Wyrazy na literę u Baza serwisu zawiera 88840 wyrazów na literę "u" z podziałem na punktację poszczególnych słów.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jakie znacie wyrazy na litere U ?. Szukaj wyrazów.. Objaśnij ich pisownię.Głoski i litery.. Przymiotniki z "h" Przymiotniki z "ch" Zadanie 3.. Tak piszemy dużą i małą literę "e".. 2022-06-18 06:49:22 Kiedy do ludzi dotrze że to czy pprzedmiot jest zły czy dobry zależy od tego w jaki sposób go używasz 2022-06-18 03:44:12; Czy tylko dla mnie takie osoby sa orzydliwe 2022-06-18 02:56:27; Trafic do szpitala 2022-06-18 02:14:04; Czy ta ciągła nawijka o wojnie w końcu się .. Narysuj rozwiązanie obok.. Przypomnijcie sobie zasady ortograficzne dotyczące pisowni u i ó albo poszukajcie ich w słowniku ortograficznym.. Życzenia urodzinowe pilne!. Odczytanie i podkreślenie w każdym ciągu liter po trzy takie same wyrazy.. To rodzina wyrazów.. Ze względu na bar­dzo du­żą licz­bę wy­szu­ki­wa­nych rymów i koń­có­wek po­dzie­li­liśmy je we­dług pier­wszej li­tery - wy­bierz do­wol­ną li­te­rę z li­sty po­ni­żej aby zoba­czyć wy­szu­ki­wane wcze­śniej koń­cówki, za­czy­na­jące się tą li­terą .Do rzeczownika twórca dopisz po sześć określeń w postaci przymiotników, w których wystąpi "h" lub "ch"..

Tylko wyrazy zawierające wszystkie litery.

Podczas wyklejania zachowuj kierunek pisania litery.Temat: Wyrazy z ó - utrwalenie pisowni.. Przekroczenie 28,5 proc. dobrych odpowiedzi będzie wyzwaniemTe Gwiazdki * To Takie Kropki Tak Jakby 1.. Znajdź w słowniku ortograficznym po 3 wyrazy rozpoczynające się podanymi literami i wypisz je: brz, drz, grz, chrz, krz, wrz, prz.. Józek i wózek Wujek Jurek kupił wózek, wózek ukradł urwis Józek.. Zgierska N. Zestaw 3 Ćw.. Rzeczowniki rozpoczynające się literą "ż" Rzeczowniki rozpoczynające się literą "rz"Utwórz wyrazy i je zapisz.. 3 Odczytanie wyrazów po lewej stronie linii.. Ułóż cztery zdania z wybranymi wyrazami.. Powtórz to kilkakrotnie, następnie wyklej literę "e" kulkami z czerwonej bibuły.. Tomek gra na gitarze.. Każda grupa wybiera jeden zestaw słów i opracowuje odnoszącą się do niego regułę, posługując się przykładami spośród wymienionych wyrazów.ułóż zdanie z wyrazem doborze Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 5 rozwiązań: autor: Kasiulcia49 14.4.2010 (14:35) zdanie współrzędnie i podrzędnie złożone Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: Alka103 14.4.2010 (18:17) do wyrazu rodzina dopisz wyrazy pokrewne Przedmiot: Język polski .Z pierwszych głosek nazw obrazków utwórz wyraz..

Z "ó" zapisz tylko sió, zió.

Podziel wyraz na sylaby i narysuj tyle kółek z ilu sylab składa się wyraz.. "Brunet wieczorową porą" Większego idioty to nie widziałem.. Wypowiadamy je miękko, długo.. I chociaż jest ono omawiane już na wczesnym etapie edukacji, okazuje się, że istnieje zapotrzebowanie, by wspomnieć o nim również w tym miejscu, zwłaszcza że jego nieznajomość lub znajomość niepełna w praktyce .KONKURS ORTOGRAFICZNY .. Ćwiczenie 4.. Układamy wyrazy ze słowem zoo:zoologia, minizoo,zoologiczny,zootechnik.. Teraz zgodnie z kierunkiem strzałek palcem napisz po literze.. Przeczytaj je.. Zwróci, zwróci, zwrócić musi, lecz o podróż się pokusił.. Zapisz w porządku alfabetycznym po sześć rzeczowników rozpoczynających się literą "ż" "rz".. Sprawdź w słowniku ortograficznym pisownię podanych wyrazów i zapisz je w kolejności alfabetycznej.. Tym razem zajmę się zagadnieniem, które z czystym sumieniem można określić jako elementarne.. Wprzągł do wózka kuca Muca, kucyk w górę łeb podrzuca, rusza kłusem wśród pól szumnych, sunie Józek .Ułóż wyrazy rozpoczynające się na kolejne litery wyrazu SMUTEK.. 5.Miśkowska S. Zestaw 2 Ćw.. Y Dzieci lepią bałwana.. Wyśmienicie smakuje z serem i szczypiorkiem :) Roślina zbożowa z rodziny traw, występująca w wielu gatunkach na obszarach tropikalnych i subtropikalnych, rośnie w wodzie.Utwórz sylaby łącząc si, ci, zi, ni, dzi z samogłoskami: a, e, o, u, ó, ą, ę. Zapisz je w zeszycie..

Przeczytaj wiersz i wypisz wyrazy z ó niewymiennym.

Zdania muszą się składać z co najmniej czterech wyrazów każde:Rozszyfruj ukryte wyrazy i zaznacz w nich literkę "p".. Karty ćwiczeń cz. 4Trudny QUIZ dla lubiących dobrą zabawę.. Ułóż zdanie z rozsypanych wyrazów z powstałym wyrazem.. Dezerterzy" To jest kura, panie Generale!. Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 2.. Możemy je wyśpiewywać.. Pies to przyjaciel człowieka.. Powiedz, jak je rozumiesz.. Objaśnij ich pisownię.a) Wszystkie wyrazy w nazwach wielowyrazowych, jeżeli wchodzą ściśle w skład nazwy własnej np.: Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Wały Chrobrego.. Ten przykład był dla mnie (nie) trudny.W zarządzaniu tą instytucją (nie) wykryto wielu nieprawidłowości.Wyszukaj w rozsypance wyrazy i zapisz je: 4 wyrazy jednosylabowe 3 wyrazy dwusylabowe 2 wyrazy trzysylabowe 1 wyraz czterosylabowy deł ku mur ku słup gu łuk za ro wu ro pu ma lust ko jek twa plusk py ĆWICZENIE III Przeczytaj zdania.. 4 Z liter na płatkach kwiatów ułóż wyrazy i napisz je na listkach.. Powstaną cząstki sia, sie, sio, siu, się, sią, itd.. Utwórz i zapisz wyrazy rozpoczynające się literą u. kisić - u_______ nosić - u______ błagać - u______ czesać - u________ tworzyć - u______ leczyć - u________ 2.Wyrazy rozpoczynające się na wrz , krz, chrz 2020-03-18 13:15:02; Wyrazy rozpoczynające się na ó ?.

Podkreśl wyrazy z literką "ó" i wypisz je.

ROK SZKOLNY 2006/2007.. 2012-11-08 18:32:49; rozwiąż krzyżówkę , wpisując wyrazy rozpoczynające sie przedrostkami (liczba liter odgadniętych haseł pomoże ci odnaleź właściwe miejsce ich wpisywania) 2010-05-30 17:39:43; Wyrazy rozpoczynające się na ra .1.napisz wiązki frazeologiczne 2.napisz wyrazy rymujace sie Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: jorju 29.3.2010 (18:34) ułóż zdanie z wyrazem doborze Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 5 rozwiązań: autor: Kasiulcia49 14.4.2010 (14:35)Ćwiczenie 1.. Imię, nazwisko i klasa.. 1.Uzupełnij luki w wyrazach .2\ Dopisz do listy wyrazów po dwa wyrazy z ó niewymiennym, rozpoczynające się od tej samej litery: córka, górnik, krótko, próżny, Uwaga: Poszukaj wyrazów w słowniku ortograficznym .. 5\ Utwórz i zapisz wyrazy.. Niech będą to nazwy ludzi, roślin lub rzeczy.. przyjaciół w biedzie.. Wyrazy/słowa zaczynające się na literę U dla gier scrabble i literaki.. Losuj sylabę z tych, które zapisałeś/łaś.Ostatnio wyszukiwane rymy i końcówki.. "Alternatywy 4" Nie będzie meczu, będzie chór!. Delfiny pływają w oceanie3.. Podkreśl wyrazy z literką "ó" i wypisz je.. SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII KLAS PIERWSZYCH.. 12.A ja nazywam się Miś Uszatek i mieszkam w Pacanowie.. pod,wy,z,rzucać,od,w,prze.. Ułóż przysłowie z rozsypanki wyrazowej.. 5 Przeczytaj wyrazy pod obrazkami i skreśl te, które do nich nie pasują..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt