Zadania do lektury karolcia

Pobierz

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury KarolciaKarolcia mieszkała z mamą i tatusiem oraz ciocią Agatą, która stale martwiła się, że wszyscy za mało jedzą.. »Czas na odpowiedź:5 sekund.. Sąsiedzi Karolci - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Karolcia-Test lekturowy Teleturniej.. Chłopcem o imieniu Leszek.. Ćwiczenia: KAROLCIA.. Czynności organizacyjno-porządkowe.. Wyodrębnianie postaci fantastycznych i realistycznych z lektury; 4.. Przebieg zajęć: 1. c) Karolcia i Piotr chcieli, żeby spełniły się wszystkie marzenia mieszkańców ich podwórka.. Dokończ zdanie.Karolcia - karty pracy • różne • pliki użytkownika megan22 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w klasie II nauczania zintegrowanego karolcia.doc, Ułóż zdania z rozsypanki wyrazowej i zapisz je w zeszycie Karolcia[1].docZapiszcie w zeszycie do j.polskiego temat: (zwróćcie uwagę na zapis nazwiska autorki- w mojej klawiaturze brakuje tego znaku- zaznaczona kolorem litera pochodzi z niemieckiego alfabetu- zapiszcie ją poprawnie korzystając z książki) Temat: Poznajemy lektury.. Powitanie uczniów.. Wyodrębnianie ważniejszych wydarzeń, porządkowanie ich;3.. Jest jedynaczką, mieszka z mamą, tatą i ciocią Agatą.. Autorką książki jest Maria Krüger.. Dziewczynką o imieniu Dorota.Przy jakiej ulicy mieszka Karolcia?. Będzie ono większe, a w dodat-Wygląd KarolciPrzypomnijcie sobie bohaterów lektury ,,Karolcia", odszukajcie w ramce w ćwiczeniu 6 na str.33 ich nazwy lub imiona i uzupełnijcie nimi informacje..

Wykonaj teraz test znajomości lektury.

Nowe mieszkanie Karolci mieściło się przy ulicy: Kwiatowej.. Złóż je w sensowną całość i zapisz w odpowiedniej kolejności w zeszycie.Układanie zadania z rozsypanki wyrazowej: Karolcia zrozumiała, że szczęście daje nie tylko spełnianie własnych zachcianek, ale obdarowywanie innych.. b) Karolcia i Piotr chcieli obdarować wszystkie dzieci prezentami.. Autor: bartila Dodano: 7.6.2011 (17:46) Na podstawie lektury "Karolcia",ułóż list do Karolci .. Następnie umieść wszystko w kieszonce HERBY POLSKICH MIAST.. Opisujemy wygląd Karolci (rozsypanka fragmentów zdań) Nie zawsze robimy to, co jest przyjemne.. Zapisanie tematu lekcji.. Krótka pogadanka - rozmowa wprowadzająca w temat zajęć.. Różową sukienkę.. Cała rodzina miała przeprowadzić się do nowego, dużego mieszkania przy ulicy Kwiatowej.Lektura Karolcia - Jak dobrze znam Karolcię?- krzyżówka - Karolcia - Doktor Dolittle - SPRAWDŹ SIĘ - Ruletka - Znajomość lektury "Zaczarowana zagroda"LEGENDY Z BIEGIEM WISŁY 2 O KRAKOWSKICH PSACH I KLEPARSKICH KOTACH POLSKIE MIASTA W BAŚNIACH I LEGENDACH BARBARA TYLICKA 1.. Razem z mamą, tatą i ciotką Agata przeprowadza się właśnie do nowego mieszkania.Najbardziej kompletny test z lektury Karolcia jaki znajdziesz w sieci.. :Podziękuj jej za spotkanie na kartkach książki .Czego nauczyła nas lektura ,czego się z niej dowiedzieliśmy..

Test na podstawie lektury "Karolcia" Marii Krüger.

Z kim Karolcia przeżywa przygody?. Sprawdź, czy je znasz.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Pewnego czerwcowego dnia tatuś przyniósł wiadomość o przeprowadzce.. Przejdź do załącznika Karolcia 3.. Żółty, latający dywan.. W momencie rozpoczęcia akcji utworu Karolcia ma: 8 lat i 8 miesięcy.. Można zadać pytanie.. d) Karolcia chciała nowa lalkę, a Piotr nowy rower.egzemplarze lektury M. Kruger "Karolcia, małe piłeczki, Słownik języka polskiego.. 0 .Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4. a) Karolcia i Piotr chcieli być niewidzialni.. Dopasujcie odpowiednie przymiotniki do każdej postaci (ćwiczenie 7).Scenariusz zajęć - Karolcia - zdarzenia.. Jaki kolor miał koralik, który wypatrzyła Karolcia w szparze podłogi?M.Kruger: Karolcia-zadania do lektury karta pracy dla uczniów ID: Language: Polish School subject: Język polski Grade/level: szkoła podstawowa Age: 7-9 Main content: Literatura Other contents: literatura-lektury Add to my workbooks (1) Download file pdfPlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Wykonaj książeczkę z cechami legendy.. Szczęście Matematyka Polski Biologia Chemia Fizyka Historia Geografia Angielski Niemieckim Informatyka Muzyka Religia Hiszpański Rosyjski Francuski WOS Technika Przyroda Ortografia Junior Explorer 4 Junior Explorer 5 Oxford Repetytorium Ósmoklasisty Macmillan.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Karolcia, które mogą Ci się przydać do powtórki..

KAROLCIA /test ze znajomości lektury/ DRAFT.

Pierwszy czar koralika to.. Ciotka Agata schwyciła co prędzej Karolcię za rękę i pociągnęła ją w stronę nowego domu.. Wykorzystaj poniższe zdania.Czy pamiętasz, jak wyglądała Karolcia?. "Karolcia" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. (załącznik Karolcia 1) prześlij do oceny.. Karolcia zdążyła tylko jeszcze odwrócić głowę w stronę taksówkarza.. KAROLCIA /test ze znajomości lektury/ DRAFT.. Maria Kr u ger "Karolcia".Karolcia jest główną bohaterka powieści dla dzieci Marii Krüger pod tym samym tytułem.. Co miała Karolcia?. Karolcia to grzeczna, dziewięcioletnia dziewczynka o jasnych włosach, zielonych oczach i okrągłej buzi.. Podsumowanie zajęć: Czy do uszczęśliwienia innych potrzebny jest magiczny koralik?. Wyjaśnienie pojęć: fantastyczny, realistyczny; 3.. Pozdrowienia dla Karolci.Karolcia ma osiem lat, jasne włosy związane w kitkę i duże zielone oczy.. Otwórz zeszyt i na podstawie załącznika Karolcia 2, napisz opis Karolci.. Uśmiechnął się do niej i kiwnął głową na pożegnanie, po czym odjechał.Treść zadania.. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Krzyżówka do lektury "Karolcia" - LearningAppsTemat: Spotkanie z Karolcia Metryczka lektury Tytuł: "Karolcia" Autor: Maria Krüger Ilustrator: Halina ielińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg Miejsce, rok wydania: Wrocław, 2008 Jeżeli możesz, to wydrukuj ten obrazek, wytnij i wklej do zeszytu (w taki sposób, jak to zwykle robimy w klasie)..

Następnie otwórz ćwiczenia i wykonaj zadania ze s. 31,32.

Pewnego dnia przed wakacjami tatuś przy-niósł nowinę - wkrótce przeprowadzą się do no-wego mieszkania.. Proponuję wykorzystać ten zestaw pytań do pracy na lekcji z dziećmi z klasy II.. Niebieski koralik.. Poniżej znajdziesz fragmenty jej opisu.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Przykładowe pytania, jakie nauczyciel może zadać uczniom: czy podobała Wam się .Karolcia chciała jeszcze koniecznie porozmawiać z kierowcą, ale gdzie tam!. Pokoloruj je i przyklej na kolorowych karteczkach.. Jakie było ostatnie życzenie skierowane do koralika?. Etykiety: KLASA 2, LEKTURY .W tym quizie pojawią się naprawdę trudne słowa!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt