Wypracowanie pinokio klasa 4

Pobierz

Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Jeszcze zanim przybrał kształty marionetki - psocił, skłócając ze sobą Antonia i Dżeppetta.. c) Maciej.. Nie spodobało się to pajacowi.. Pinokio próbuje radzić sobie sam.. (0-1p) a) zamienić się w bardzo silnego pajacyka b) zostać chłopcem z krwi i kości c) zostać sławnym artystą cyrkowym d) stać się znaną osobistością 5.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Należy do literatury mądrościowej, a jej autorstwo przypisywane jest Salomonowi.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Klasa 4 krotkie streszczenie pinokia.. Odrzucenie rad.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: podziękowanie za spotkanie biznesowe wzór.. 1) Kto był ojcem Pinokia ?. e) Rybę.. b) Andrzej.. Wdety drewniany pajacyk wpadł do wody.. 2.Pracowanie na Ojca Geppetto.. Sprawd ź cofnij .Pinokio - jest tytułowym bohaterem powieści Collodiego.. Wszystkie części twarzy: oczy, uszy, usta, nos, włosy miał wyrzeźbione z drewna.. 9.Pinokio chciał go od razu wyrzucić, lecz Świerszcz powiedział, że odejdzie sam, gdy tylko powie, co ma do powiedzenia.. Sprawdź się!. 6 poleca 78 % Język polski Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcemPinokio- kl. 4 - Test 1) W kogo Pinokio zamienił się po roku w krainie Zabawek?. Gorzkie rady Gadającego Świerszcza zakończone jego śmiercią..

szkola-podstawowa-klasa-4.

Dżepetto naprawia Pinokia i wysyła go do szkoły.. 5Pinokio usłyszał że coś się rusza w wodzie.. Oprócz: Klasa 4 krotkie streszczenie pinokia.. Plan wydarzeń 1.. Następnie przeszkadzał swemu twórcy w pracy - zdjął mu perukę, kopnął w nos - okazał się "niegodziwym chłopcem".Gdy Pinokio kłamał, jego narząd węchu wydłużał się.. 3) Jak Pinokio zarobił 50 groszy?. Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. 12345 2010-11-02 15:49:45 UTC #1. napisz list do Pinokia w którym,wyrazamy swą radość ,ze stal sie grzecznym chlopcem.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. f) Szczura.. "Piątka z Zakątka" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Pierwsze psoty pajacyka.. Filmy.. Jego czapeczka była wykonana z ośródki chleba.. Na końcu książeczki, zostaje zamieniony w żywego chłopca - ma to miejsce .Po powrocie do domu Pinokio był już dobrym, pracowitym chłopcem.. Jak każdy mały chłopiec lubił rozrabiać, był lekkomyślny, ł.. »Pinokio - opracowanie Pinokio - plan wydarzeń 1. b) Napełniał wiadra wody.. Na pewno nie było to drewno wysokiej klasy, tylko zwyczajne polano, jakie przygotowuje się na zimę, na opał do kominków i pieców.. Myślę, że pajacyk zasłużył na to, aby zostać chłopcem.Pinokio jest niewielki, ma okrągłą głowę bez uszu i walcowaty brzuch..

Oprócz: Pinokio wypracowania klasa 4. a) Pisał.

Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Pinokio idzie do szkoły.. poleca 81 % 1987 głosów.. 1.Uratowanie przyjaciela Pinokia.. Potrafił się poruszać, mówić, słuchać i czuć.. Majster Wisienka był: (0-1p) a) staruszkiem, który wystrugał pajacyka Pinokia b) najlepszym przyjacielem Pinokia c) dyrektorem cyrku, złym człowiekiemPinokio wypracowania klasa 4.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Kłótnia staruszków.. Pinokio sprzedaje podręcznik i idzie do cyrku.. Swoim postępowaniem sprawił wiele przykrości Wróżce oraz swojemu przybranemu ojcu.. źródło: Agatka19961996 2010-11-02 18:22:29 UTC #2.4.. Kiedy Pinokio kłamie, jego nos wydłuża się.. Wyrzeźbienie Pinokia.. 5.Uczenie się pisać,czytać i liczyć bez próśb ojca.Plik wypracowanie z lektury pinokio klasa 4.pdf na koncie użytkownika littlemissdrama1 • Data dodania: 5 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.wprowadzenie lektury: K. Drzewiecka Piątka z Zakątka, multimedialna, karty pracy: [email protected] i [email protected]ś na matematycznej wyspie - materiały dla ucznia, lektura.. 4.Zakończenie przyjaźni z Kotem i Lisem.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:December 19, 2021 at 12:07 am..

d) Plutl wianki.Pinokio-wypracowanie na ok. 2 strony.

Spotkanie z lisem i kotem.. Praca przy rzeźbieniu Pinokia.. To również pierwsza próba moich uczniów dotycząca zeszytu lektur.Opis Pinokia Drewniany pajacyk był próżny, wybredny, leniwy oraz nieposłuszny.. Więc ta przygoda była bardzo szczęśliwa i się zakończyła bardzo dobrze i Dżeppetto i Pinokio oraz Antonio byli szczęśliwi.Pinokio był ubrany w papier w kwiatki, buty z kory i czapeczkę z ciasta.. Ćwiczenia dla dzieci na motywach innych lektur · Ćwiczenia - karty pracy dla dzieci szkolnych.Wybór lektury: Krystyna Drzewiecka, Piątka z Zakątka, Karty dialogowe "Prawda czy .Papier toaletowy super sprawdził się w kolejnej roli!. Wyrzeźbienie przez Dżeppetta pajacyka - Pinokia.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Jak Pinokio zobaczył Dżepetta był bardzo ucieszony.. 3.Dotrzymanie danej obietnicy Wróżce.. Pinokio został wystrugany przez Dżeppetta z pnia drzewa .Pinokio była bardzo zwinny, gdy uciekał swojego przybranemu tatusiowi, przeskakiwał najwyższe żywopłoty.. Nie była to jakaś "ozdoba", ale Pinokio nią nie gardził.. zrobiona z dowolnych materiałów kukiełka Pinokia, 2. makieta Teatru Marionetek.. Dżepetto jednak naprawia pajacyka.. Pewnego razu był sobie kawałek drewna.. W końcu te wszystkie pouczenia tak go zniecierpliwiły, że zabił Świerszcza..

Wieloryb napił się wody a pinokio wpad do jego brzucha żeby wyciągnąć Dżeppetta.

W nagrodę wróżka zamieniła go w człowieka.. Miał wydatny nos, który wydłużał się, kiedy Pinokio kłamał.. Treść.. a) winogrona b) arbuz c) banan d) mięso e) chleb f) gruszki 3) Dlaczego Pinokio nie mógł otworzyć drzwi do domu gdy wrócił jego tato ?Plan wydarzeń pinokio Pinokio - plan wydarzeń · 1. c) Małpę.. Jest postacią dziwną, gdyż został wystrugany z drewna przez starego stolarza o imieniu Dżepetto.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.napisz list do Pinokia w którym,wyrazamy swą radość ,ze stal sie grzecznym chlopcem źródło: .. Świerszcz radził, aby Pinokio poszedł do szkoły lub nauczył się rzemiosła.. Obejrzyj krótki filmik.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Ostoja polskości czy świat zepsuty.1.. Przynieś na lekcję: - nożyczki, spinacze lub wstążeczki, naklejki lub inne materiały do ozdoby, - poszukaj, wydrukuj lub sporządź notatkę na temat autora książki pt. "Pinokio", przydadzą się również ciekawostki o Włoszech.. a) Gepetto b) majster wisienka c) rybak d) gołąb e) wróżka f) lis i kot 2) Co zjadł Pinokio jak spalił nogi ?. Dżepetto w więzieniu.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Czego najbardziej pragnie Pinokio?. Dżeppetto w więzieniu.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Język polski.. Dżeppetto zostaje zamknięty w więzieniu.. Psoty niesfornej marionetki.. Niektóre z uczniowskich prac: Pracą z lekturą "Pinokio" okazała się twórcza i uważam, że to dobra pozycja na początek czwartej klasy.. Pinokio ucieka z domu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt