Romeo i julia sprawdzian pdf

Pobierz

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 9473 Obserwuj .Test sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Jego autorem jest William Szekspir, angielski poeta, dramaturg i aktor.. Skomentuj.. Romeo i Julia - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Romeo zabił: a) Tybalta i Parysa b) Tybalta .Katalog Joanna Zdancewicz, 2011-02-25 Suwałki Język polski, Sprawdziany i testy "Romeo i Julia" - test ze znajomości lekturyTEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci .. ¹³amalgam — tu: plaster zmiękcza ący.. Szekspir już za życia cieszył się sławą.. Udostępnij.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Opis testu.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Julia rozpacza, że waśń pomiędzy ich rodzicami jest przeszkodą dla ich miłości.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. [przypis edytorski] Romeo i Julia"Romeo i Julia" - sprawdzian z tre ści wersja a opracowała Dorota Dobrowolska Zespół Szkół nr 1 W-wa Bielany 1) Tybalt był: a) krewnym Montekich b) krewnym Kapuletich c) sługą Księcia 2) Romeo postanowił iść na bal do Kapuletich, aby: a) poznać Julię b) zobaczyć Rozalinę c) zrobić na złość Kapuletim 3) Romeo .Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum..

Klucz do sprawdzianu 2 - plik pdf.

I chociaż to tragedia, tryska ona wręcz życiem renesansowej Werony: miłość i nienawiść .Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - ten ma formę tzw. argumentu - streszcza dzieje tytułowych bohaterów od razu na początku.. Jakie cechy dramatu szekspirowskiego ma tragedia Romeo i Julia?Rozwiąż test wiedzy "Romeo i Julia" i przekonaj się czy faktycznie znasz ten najsłynniejszy dramat miłosny.. Oboje są gotowi wyrzec się nazwiska, własnego rodu, byle tylko być ze sobą.. Test ten składa się z 16 pytań wolneg wyboru.Plik sprawdzian z lektury romeo i julia 1 gimnazjum.pdf na koncie użytkownika williammcmullen • Data dodania: 13 gru 2014Tekst I WILLIAM SZEKSPIR," ROMEO I JULIA" - prolog CHÓR Dwa równie stare i szlachetne rody W Weronie, gdzie się rozgrywa ta sztuka, Wskrzeszają zamęt przycichłej niezgody: Znów w czas pokoju krew chodniki bruka , Gdy w sercu ojców nienawiść szaleje, Dzieciom wiedzionym przez los ku zagładzie, Miłość podsuwa daremną nadzieję-Śmierć ich dopiero koniec waśniom kładzie.Romeo i Julia to dramat Wiliama Szekspira wydany w 1597 roku.. Wyznają sobie miłość i postanawiają wziąć potajemnie ślub.Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 2 - wewnątrz pliku .. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 .Romeo Monteki - charakterystyka postaci Julia Kapulet - charakterystyka postaci Struktura i kompozycja "Romea i Julii" Dramat szekspirowski a dramat antyczny na przykładzie "Romea i Julii" Czas i miejsce akcji "Romea i Julii" Motywy w dramacie "Romeo i Julia" Szekspira Romeo i Julia, czyli ponadczasowi, tragiczni kochankowieByła narzeczoną Romeo do czasu zakochania się w Julii AD 3..

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test romeo i julia.

Napisał wiele sztuk, sonetów, a także innych utworów.. "Romeo i Julia" to dzieło, które znane jest na całym świecie.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Tybalta zabił Romeo AD 7.. Traktuje to jako drobną ankietę.. Przestań mię dręczyć.. Może dziwić, że od razu dowiadujemy się o zakończeniu losów Romea i Julii, świadczy to jednak o tym, że w teatrze elżbietańskim istotna była mniej sama fabuła, a bardziej przesłanie utworu, jego sens i sposób przedstawienia.. William Szekspir, Romeo i Julia opracowanie: Katarzyna Tomaszek.. Wyrzecz się swego rodu, rzuć tę nazwę.. Skłoniła go nieprawdziwa wiadomość o śmierci Julii.. pomozcie kto mi rozwiąze test o romeo i juli TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Jan Kochanowski, Odprawa .. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Romeo!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. mów!. Pogodzenie .Romeo i Julia - geneza Nie znamy dokładnej daty powstania Romea i Julii, przejmuje się jednak, że historia kochanków została w ostatecznej redakcji napisana w latach .. Pytania zawarte w teście.Romeo i Julia sprawdziań cz.1 Sprawdz czy dobrze znasz tą lekture ;> Tagi dla tego testu: LekturaTest z lektury: "Romeo i Julia"..

Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.

Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. Dorota.. "Romeo i Julia" należy do najwybitniejszych sztuk Shakespeare`a.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Romeo i Julia przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. [przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. Dramat ten został wydany po raz pierwszy w 1597 roku.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraCzytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfPlik sprawdzian z lektury romeo i julia odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika maynardbecerra • Data dodania: 3 gru 2014TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Rozwiąż test.. Nocą Romeo zakrada się do ogrodu Kapuletów.. Napisz do nas.. Czemuż ty jesteś Romeo!. Kogóż to kochasz?. Scena pożegnania Romea i Julii po miłosnej nocy, w której padają słowa: Chcesz już iść?.

Sprawdź swoją wiedzę, przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego i omawiania lektury.

Możesz zdobyć 20 pkt.. Inne tryby testu.. Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Pojedynkowali się przy grobowcu Capuletich AD 10.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Dorota 5 lat temu.. Capuleti chcieli wydać Julię za Parysa AD 8.. Źródeł dzieła można doszukiwać się w dwóch utworach Le tre parti de le Novelle del Bandello oraz Palace of Pleasure.. Matka Julii Kapulet postanawia wydać córkę za Parysa (jest to krewny księcia Werony).Wiliam Szekspir: Romeo i Julia PrzełoŜył JÓZEF PASZKOWSKI OSOBY Eskalus - ksiąŜę panujący w Weronie Parys - młody Weroneńczyk, szlachetnego rodu, krewny księcia Montekio i Kapulet - naczelnicy dwóch domów nieprzyjaznych sobie Starzec - stryjeczny brat Kapuleta Romeo - syn MontekiegoTest Hamlet, Hamlet podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Na balu Romeo poznaje Julię, w której się zakochuje.. Jeszcze ranek nie tak bliski, Słowik to, a nie skowronek się zrywa.. Zawiera 15 pytań.. 9473 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. ęczeć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt