Hobbit dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę

Pobierz

Wymień 2 sytuacje, w których magia uratowała uczestników wyprawy.. Autorem książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem" jesta) Miecz i koronę b) Młot i dłuto c) Klucz i mapę d) Koc i siodło e) 7) Dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę?. a) Żeby zabić smoka b) Znaleźć siedzibę elfów c) Odebrać pierścień Sauronowi d) Zjednoczyć krasnoludy 8) Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?a) Frodo b) Lembas c) Gandalf 5) Dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę?. Ten jednak nie przyznał się do znaleziska.. a) Eragon b) Smaug c) Rosk 7) Kim został Bilbo na czas wyprawy?Grupa A 1-Ponieważ musiały omówić z Thorinem i Gandalfem szczegóły wyprawy i dlatego, że Bilbo został wybrany na włamywacza.. Dlaczego?. Korzyści z wyprawy Straty spowodowane opuszczeniem domu -zdobycie przyjaciół, - nauka odpowiedzialności, pokonywania własnych słabości, podejmowania decyzji, -wykształcenie w sobie różnych pożytecznych cech, np. odwagi, kreatywności, poświęcenia, wytrwałości, sprytu,Play this game to review Polish.. Dlaczego akurat jego i do jakiej roli iczemu wogóle kogoś szukały.. Proszę!. a) Eragon b) Smaug c) Rosk 7) Kim został Bilbo na czas wyprawy?Urodzili się w latach 2772 (Dwalin) i 2763 (Balin), w czasie tułaczki krasnoludów, którzy uciekli z Ereboru zajętego przez Smauga.. 9 Jaką nazwę nosiło zniszczone przez Smauga miasto?.

11 W jakiej gospodzie krasnoludy czekały na Bilba?12.

Jaką moc posiadał pierścień znaleziony przez Bilba?. Bohaterom groziła śmierć w płomieniach.. Żeby zabić smoka Znaleźć siedzibę elfów Odebrać pierścień Sauronowi Zjednoczyć krasnoludy 8 Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?. Po pokonaniu smoka Bard i zaprzyjaźnieni z miastem elfowie postanowili ruszyć na Samotną Górę.Edit.. 1 jak ma na nazwisko bilbo 2 ilu krasnoludow odwiedzilo bilba 3 kto oprocz bilba towarzyszyl krasnoludom 4 dlaczego krasnoludy zorganizowaly wyprawe 5 jak nazywal sie smok ktory mieszkal pod samotna gora 6 w jakiej gospodzie krasnoludy cxekaly na bilba 7 kim zostal bilbo podczas wyprawy 8 w co zamienily sie trole 9 kto .Z jakiego powodu krasnoludy w ,,Hobbicie'' wzięły Bilba Bagginsa na wyprawę?. 8 Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?. W jakim rodzaju domu mieszkał Bilbo?. Opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów tworzących kompanię Thorina i towarzyszącego im hobbita nazwiskiem Bilbo Baggins do zajmowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów.Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem, które mogą Ci się przydać do powtórki.. 2-Jesień 3-Ujrzał litery w blasku księżyca 4-gobliny 5-W Mrocznej Puszczy Bilbo, a od trollów i goblinów Gandalf 6-Ssssskarb 7-Ponieważ zaatakowali ich wargowie 8-Kucyki 9-Uratował krasnoludów przed pająkami i pomógł im uciec z pałacu Thranduila 10-Żądło 11-W lochach pałacu Króla Leśnych Elfów, czyli Thranduila 12-Arcyklejnot 13-Kruk .7 Dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę?.

2.a) Miecz i koronę b) Młot i dłuto c) Klucz i mapę d) Koc i siodło e) 7) Dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę?

a) Żeby zabić smoka b) Znaleźć siedzibę elfów c) Odebrać pierścień Sauronowi d) Zjednoczyć krasnoludy 8) Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?Miecz i koronę Młot i dłuto Klucz i mapę Koc i siodło 7 Dlaczego krasnoludy zorganizowały wyprawę?. a) Znaleźć siedzibę elfów b) Żeby zabić smoka c) Odebrać pierścień Sauronowi 6) Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?. 6.Pewnego wiosennego dnia do Bilba Bagginsa - zamożnego hobbita - zawitał czarodziej Gandalf, a wraz z nim trzynastu krasnoludów: Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bifur, Bofur, Bombur oraz Thorin Dębowa Tarcza, który im.. poleca 85 %.. Helikon Eragon Smaug Rosk 9 Jaką nazwę nosiło zniszczone przez Smauga miasto?. Według opisu autora hobbici to stworzenia o niskim wzroście.. mniejsi od krasnoludów ale więksi od liliputów.. W latach 2841-2845 wzięli udział w nieudanej wyprawie Thráina II do Ereboru.W tym czasie krasnoludy przeszukiwały skarby smoka.. a) Znaleźć siedzibę elfów b) Żeby zabić smoka c) Odebrać pierścień Sauronowi 6) Jak nazywał się smok, który mieszkał pod Samotną Górą?. Dlaczego Bilbo ofiarował ludziom Arcyklejnot Thraina?. Jaką funkcję miał pełnić Bilbo w drużynie?. Dal Fangorn Girion HimringCo wyprawa przyniosła bohaterom?. Od 2802 roku mieszkali w Ered Luin..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt