Bezpieczne ferie zimowe scenariusz zajęć świetlicowych

Pobierz

Już niedługo ferie, harce i zabawy, Śniegu nam przybędzie i zamrozi stawy.. Odrabianie lekcji 5.. Cel główny: Ustalenie zasad i miejsca bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie.. Wracamy z wakacji Poznanie i prezentacja świetlicy dla nowych uczniów.. Dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości.Zajęcia rozwijające mowę i myślenie Zajęcia muzyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Zajęcia sportowe 03.09.-06.09.. Jest to czas czas wymarzonego przez wszystkie dzieci odpoczynku oraz zabaw na świeżym powietrzu.1.. Rozwijanie zręczności i koordynacji ruchowej dzieci.Bezpieczna zima Dobre rady i przestrogi na ferie świąteczne.. Kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego w zimie.. 2 godziny zajęć świetlicowych POWIAZANIE Z WCZEŚNIEJSZĄ WIEDZĄ: Uczniowie znają różnorodne zabawy zimowe.. Powitanie uczniów obecnych na zajęciach i zapoznanie z tematem zajęć.. Uświadomienie dzieciom znaczenia pracy i odpoczynku w życiu człowieka.. Dziecko I - Patryk Nowak .. Ferie zimowe.Bezpieczne ferie zimowe • pliki użytkownika renata.misia przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Bezpieczne zabawy na śniegu.docx, zabawy na śniegu.jpg4.. Wyciągniemy łyżwy, narty i saneczki, Włożymy kozaki i grube kurteczki.. - umie współdziałać w grupie.Scenariusz warsztatów - "Bezpieczne ferie zimowe" 1.Powitanie i zapoznanie z tematem zajęć 2.Witają się osoby w kręgu podając sobie dłonie i potem tańczą przy piosence - "Biały walczyk" 3.Odczytanie i omówienie wiersza "5 zasad przechodzenia przez ulicę" "Chcesz przejść na drugą stronę Mniej .SCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH Z ZASTOSOWANIEM ELEMENTÓW OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO, TIK PROWADZĄCA: mgr Małgorzata Pawlak TEMAT: Bezpieczne zabawy na śniegu..

Scenariusz zajęć świetlicowych 1.

Powitanie uczniów kl. I - VI szkoły podstawowej i zaproszonych gości - p. policjant.. Scenariusz zajęć przeprowadzonych w świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w WyszkowiePlan zajęć ferii zimowych w Świetlicy wiejskiej w Gumieńcu od poniedziałku do piątku w godz. 13 00-17 00 2 luty- Gry i zabawy 3 luty- Zajęcia kulinarne- pieczenie ciasta 4 luty- Rozgrywki tenisa stołowego .. Omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych z wykorzystaniem prezentacji.. CELE LEKCJI: Uczeń:Miejcse: świetlica szkolna Przebieg: 1.. - ślizganie na bezpiecznych lodowiskach, "ślizgawkach".. Omówienie treści filmu przez p. policjanta.. Realizacja programu "Cała szkoła czyta dzieciom" 8.. Przypomniano również numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku.. Termin: styczeń 2018r.. Zajęcia relaksacyjne - "zimowo - wiosenne popołudnia" 2. Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku podczas zabaw zimowych.W ramach zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy wykonywali prace przedstawiające sporty zimowe i bezpieczne zabawy na śniegu.. KWIECIEŃ 2006Scenariusz zajęć do programu kształcenia "Myślę- działam- idę w świat" Autor: Małgorzata Urbańska Klasa II Edukacja: polonistyczna, przyrodnicza, plastyczna, matematyczna Temat lekcji: Zimowe dyscypli ny sportowe ..

Konkursy - "Jestem aktywny i grzeczny podczas zajęć świetlicowych".

(zajęcia z elementami wychowania patriotycznego) Miejsce: świetlica szkolna lub sala dydaktyczna Adresaci: uczniowie klas II-III Czas: 60 minut Cele ogólne: - przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas feryjnego wypoczynku,Scenariusz zajęć w świetlicy dotyczący zimowych gier i zabaw.. Blok tematyczny: "BEZPIECZNIE ZABAWY ZIMĄ".. Zajęcia ART. 3.. Bezpieczne ferie: (08-12.01) bezpieczne .. sport zimą - popularne dyscypliny sportowe - wykorzystanie środków audiowizualnych.. W tym roku po raz pierwszy nasza Świetlica zorganizowała Ferie dla 25 wychowanków w okresie od 15 lutego do 26 lutego 2016 roku.. 2.Czynności higieniczne przed i po posiłku.. "Wędrująca śnieżka" - zabawa w kole.. - zjeżdżanie na sankach z daleka o jezdni.. (Zał.1) 3.Omówienie zasad bezpiecznych zabaw .Przebieg zajęć.. Cel/cele zajęć: - wzbogacanie wiedzy na temat zimowych dyscyplin sportowych1 Sprawozdanie z zajęć świetlicowych organizowanych w okresie Ferii zimowych Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci.. Rebusomania - zagadki, rebusy, krzyżówki 4.. Bardziej szczegółowoW ramach zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy kolorowali pastelami i malowali farbami rysunki przedstawiające sporty zimowe i bezpieczne zabawy na śniegu w formacie A0.. Dokąd idzie Michał z tymi panczenami ?.

10.Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Organizowanie zabaw tematycznych według pomysłów dzieci, zachęcanie do przyjmowania określonych ról.. Prace zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym oraz posłużyły do wykonania gazetki ściennej " Ferie 2019".Film edukacyjny przedstawia podstawowe zasady zdrowych i bezpiecznych zabaw zimowych!. Cele wychowawcze 7.. Wszystkie te zajęcia miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.Bezpieczny zimowy odpoczynek - zajęcia profilaktyczne w świetlicy szkolnej Już wkrótce rozpocznie się zimowa przerwa świąteczna, a tuż po niej ferie zimowe.. Pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych - p. policjantBezpieczne zabawy zimą - scenariusz zajęć.. - wesołe zabawy pod opieką osoby dorosłej.. Praca plastyczna " Bawimy się bezpiecznie"INSCENIZACJA ,,BEZPIECZNE FERIE" SCENKA I. Narrator - Maciej Wolanin.. Materiał przeznaczony jest dla nauczycieli, którzy mają już pewne doświadczenie w nauczaniunarciarstwa.. Cel główny: - wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy, - wzbogacenie dziecięcych przeżyć podczas słuchania muzyki.. (Co zaczyna się od poniedziałku?, Jak będziecie.. 2.Odczytanie i omówienie opowiadania "Kulig" oraz wiersza "5 zasad przechodzenia przez ulicę"..

Zapoznanie z kącikami zajęć, prezentacja szkoły.

Cele operacyjne: Dziecko: - rozwija własną ekspresję twórczą - ruchową i plastyczną.. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.. Przerywnik muzyczny.. Przedstawienie przebiegu dnia przez prowadzącego - zapoznanie z zaproszonym myśliwym.Gotowe scenariusze zajęć świetlicowych mają ogromną wartość dla nauczyciela, który potrzebuje inspiracji bądź też gotowego schematu według którego mógłby przeprowadzić swoje zajęcia w sposób ciekawy.1.. Gry i zabawy integracyjne 7.. Temat: nauka ześlizgówGrupa: początkującaMiejsce zajęć: trasa łatwa, niebieskaCZĘŚĆ WSTĘPNACzas: 10 - 12 minTOKZADANIAUWAGI1.bezpieczne ferie zimowe Na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się z kodeksem bezpiecznego spędzania ferii zimowych, w którym zawarto zasady bezpiecznych zabaw na śniegu.. Pokaz filmu video "Odblaskowe pierwszaki" (film trwa 7 min.).. Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa i umiejętnym korzystaniu z uroków zimy - pogadanka Realizacja stałych form pracy: pomoc w odrabianiu prac domowych, głośne czytanie literatury dziecięcej, zabawy w grupach koleżeńskich, gry stolikowe, zajęcia relaksacyjne,Przestrogi na ferie (wpisywanie przy zabawie bezpiecznej "tak ", a tam gdzie dzieci narażone są na wypadek lub przeziębienie " nie " ): oglądanie obrazków, samodzielna ocena przedstawionych sytuacji; sprawdzenie pracy dzieci poprzez omawianie poszczególnych obrazków.. U.Scenariusz nr 3 Temat zajęć: Bezpieczne zabawy na śniegu.. Dziecko II - Jakub Juszczakpoznaje tradycje myśliwych, poznaje gry i zabawy, które pomogą ciekawie spędzić ferie zimowe i czas wolny, Przebieg zajęć: Spotkanie uczestników w świetlicy szkolnej.. Odcinek 4"Biała szkoła"KONSPEKT ZAJĘĆ: NAUKA ZEŚLIZÓW!. Czytanie ze zrozumieniem 6.. Uświadomienie uczniom wpływu zabaw (dobrych i złych) na ich rozwój i zachowanie.. Wyjaśnia, w jaki sposób można aktywnie spędzić czas ferii zimowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt